Menu Główne
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Samorząd uczniowski
Statut ZSP
Programy pracy szkoły
Godziny pracy
Archiwum
Ciekawostki
Historia szkoły
Patron szkoły
O Radłowie
Galeria
Filmy
Wirtualna wycieczka po szkole
Koła zainteresowań
Informatyczne
Matematyczne
Patriotyczne
Caritas
Z. d/s promocji zdrowia
Losowa fotografia
Kalendarz
Grudzień 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Licznik
Dzień Edukacji Narodowej za

Cytat
"Im mniej umiesz, tym lepiej spisz." - KUBA KRZYZOSIAK
Program stypendialny
Najnowsze Newsy
ŚWIĘTY MIKOŁAJ [Dodane przez Katarzyna Nosek | 11 grudzień 2017 23:37] | A TO POLSKA WŁAŚNIE [Dodane przez Katarzyna Nosek | 11 grudzień 2017 23:35] | SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM [Dodane przez Katarzyna Nosek | 11 grudzień 2017 23:31] | DZIEŃ PLACKA ZIEMNIACZANEGO [Dodane przez Katarzyna Nosek | 26 listopad 2017 20:03] | XVIII REGIONALNY PRZEGLĄD PROGRAMÓW ARTYSTYCZNYCH "A TO POLSKA WŁAŚNIE..." [Dodane przez Katarzyna Nosek | 14 listopad 2017 20:00] | AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI [Dodane przez Katarzyna Nosek | 14 listopad 2017 19:35] | GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI [Dodane przez Katarzyna Nosek | 14 listopad 2017 19:16] | DNI DAWCY SZPIKU [Dodane przez Katarzyna Nosek | 14 listopad 2017 19:11] | WRĘCZENIE DYPLOMÓW PREZESA RADY MINISTRÓW [Dodane przez Katarzyna Nosek | 12 listopad 2017 13:17] | POLICJA W MURACH ZSP W RADŁOWIE [Dodane przez Katarzyna Nosek | 12 listopad 2017 12:48] |
 
Aktualności
Wesołych i słonecznych wakacji !
Monika Lucarz dnia 04 lipiec 2017 17:48 · Drukuj
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17 odbędzie się 23 czerwca o godz.9.00 w szkolnej auli.

Godz. 8.00 Msza św. w kościele parafialnym w Radłowie.
Po Mszy św. uroczyste wręczenie uczniom przez Dyrektora szkoły świadectw z wyróżnieniem i nagród na auli szkolnej oraz spotkanie z wychowawcami w klasach.

Monika Lucarz dnia 22 czerwiec 2017 08:32 · Drukuj
"Jak się bawić, to się bawić..." - Dzień Dziecka w ZSP Radłów :)

We wtorek 6 czerwca obchodziliśmy uroczyście w naszej szkole Dzień Dziecka. Jak co roku, nauczyciele przygotowali dla uczniów zabawę - niespodziankę.
Tym razem zaproponowali swym wychowankom interdyscyplinarny turniej „Kocham Cię, Szkoło!”. Po powitaniu uczniów przez Panią Dyrektor, wszystkie klasy wytypowały swych reprezentantów do pięcioosobowych drużyn, którym przewodzili jednogłośnie wybrani kapitanowie. Zostali nimi: w klasie I T – Hubert Kupisz, w II T– Weronika Pięta i w III T – Ola Ciochoń.
Podczas rozgrywania czternastu konkurencji młodzież mogła sprawdzić się w wielu dziedzinach. Zmagania turniejowe rozpoczęły zadania gastronomiczne: „Sprytne paluszki” - obieranie jabłka w taki sposób, aby skórka pozostała jak najdłuższa, „Stoliczku – nakryj się!” - szybkość i poprawność nakrycia stołu oraz „Smaki dzieciństwa” - rozpoznawanie smaków różnych przypraw stosowanych w kuchni. Następnie rozegrano konkurencję „Czas na reklamę”, polegającą na układaniu popularnych haseł reklamowych z otrzymanej rozsypanki wyrazowej. Były też zabawy sprawdzające wiedzę i umiejętności
z różnych przedmiotów. Na przykład z języka polskiego trzeba było poprawnie przeliterować trudne i długie wyrazy oraz rozpoznać na podstawie podpowiedzi, o jaką postać literacką chodzi. Z języka angielskiego konkurencja nosiła nazwę „Dziurawiec”, zaś z geografii należało popisać się wiedzą o Polsce i regionie oraz znajomością parków narodowych i flag państwowych. Były też „Zakazane słowa” (nie wolno używać TAK i NIE) oraz „Urodziny”, podczas których uczniowie przez kilka minut odpowiadali na proste pytania,
a konkurencję zakończył efektowny wybuch „prezentu”.
Wszystkim zadaniom towarzyszyły salwy śmiechu i zdrowa rywalizacja.
Podczas ogłoszenia wyników turnieju wszyscy jego uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Najlepsza okazała się klasa II T zdobywając 84 punkty, na drugim miejscu uplasowała się klasa I T mająca na swoim koncie 57 puntów, niewiele wyprzedziwszy klasę III T z 51 punktami.
Mamy nadzieję, że tegoroczny Dzień Dziecka należał do udanych :)
Monika Lucarz dnia 12 czerwiec 2017 10:39 · Drukuj
Dzień Marchewki
"Marchewkowe pole rośnie wokół mnie,
W marchewkowym polu jak warzywo tkwię..."

Sceneria ze znanej piosenki zespołu Lady Pank wypełniła pałacowe wnętrza Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie. Sprawcami marchewkowego zawrotu głowy byli uczniowie klasy III Technikum, którzy przygotowali "Dzień marchewki" pod czujnym okiem wychowawczyni pani Beaty Skóry oraz pani Moniki Nideckiej - nauczycielki przedmiotów zawodowych gastronomicznych. Na pięknie przystrojonych stołach znalazły się wszystkie możliwe smakołyki z udziałem marchewki. Były słodkie ciasteczka i babeczki, koktajle oraz pikantne przekąski. Uczniowie i pracownicy szkoły chętnie degustowali marchewkowe specjały, bowiem warzywo to jest smaczne i zdrowe, a także lubiane praktycznie przez wszystkich. Gastronomiczne przedsięwzięcie miało też walor edukacyjny, gdyż na kolorowych plakatach zostały przedstawione odżywcze i zdrowotne zalety marchewki oraz jej zastosowanie w kosmetyce.
Dziękujemy III T za miły "marchewkowy" dzień.
Monika Lucarz dnia 03 czerwiec 2017 22:35 · Drukuj
Na bieszczadzkich szlakach :-)

Pod koniec maja uczniowie klas I, II i III Technikum wzięli udział w dwudniowej wycieczce w Bieszczady pod opieką pań Anny Golec i Magdaleny Zwierzyńskiej. Pogoda, mimo wcześniejszych obaw, dopisała i obeszło się bez pelerynek przeciwdeszczowych
.
Pierwszy dzień wyprawy to 5-godzinna wędrówka, której celem był należący do korony gór polskich, najwyższy szczyt polskich Bieszczadów – Tarnica.
W drugim dniu zobaczyliśmy żubry i zaporę w Solinie. Odbyliśmy niezapomnianą przejażdżkę drezynami rowerowymi, a pod koniec dnia dotarliśmy do Sanoka, gdzie podczas zwiedzania malowniczego miasteczka, trafiliśmy na koncerty w ramach juwenaliów podkarpackich. Śpiewając słowa znanej piosenki "Bieszczady rock and roll, Połoniny wogie-bogie" -zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wróciliśmy do Radłowa.
Monika Lucarz dnia 03 czerwiec 2017 22:32 · Drukuj
Pierwsza pomoc -spotkanie z ratownikiem medycznymW dniu 30 maja 2017 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z ratownikiem medycznym. Uczniowie  klas uczestniczyli w prelekcji dotyczącej właściwego postępowania w przypadku ratowania życia osób poszkodowanych w wypadkach i różnego rodzaju zdarzeniach. Zaprezentowane zostały na fantomie ćwiczenia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Prelekcja i przekazana wiedza były bardzo ciekawe, uczniowie chętnie słuchali i aktywnie uczestniczyli w pokazie.

 Zobacz galerię

Monika Lucarz dnia 01 czerwiec 2017 21:32 · Drukuj
Akademia Bezpiecznych Młodych Kierowców Powiatu Tarnowskiego

W czwartek 11 maja uczniowie z klas I, II i III Technikum, pod opieką Pani Magdaleny Zwierzyńskiej, wzięli udział w III edycji „Akademii Bezpiecznych Młodych Kierowców Powiatu Tarnowskiego”.
Tym razem akcja edukacyjna dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym miała miejsce na terenie ZSP w Zakliczynie. Bardzo bogaty program spotkania przewidywał: rozmowę z policjantami wraz z scenką sytuacyjną "Jak powstrzymać pijanego kierowcę?", symulację zderzeń i dachowania oraz podstawy ratownictwa medycznego. Ponadto uczestnicy posiadający prawo jazdy mogli spróbować swoich sił w czasie jazdy na trolejach, która daje możliwość sprawdzenia zachowania się samochodu podczas poślizgu. W programie przewidziano również jazdę na gokartach, slalom pieszy w alkogoglach i smaczną kiełbaskę z grilla. Zwieńczeniem imprezy była efektowna symulacja wypadku samochodowego z udziałem ratowników medycznych, policji i straży pożarnej.
Monika Lucarz dnia 15 maj 2017 21:41 · Drukuj
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW A.D. 2017


"Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy,
a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie."
Wisława Szymborska

28 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy IV Technikum pożegnali się z dyrekcją, nauczycielami i szkołą, do której uczęszczali przez cztery ostatnie lata. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie ukończyło 30 uczniów na kierunkach: technik handlowiec oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.
Ten uroczysty dzień rozpoczął się mszą świętą sprawowaną przez ks. Jakuba Misiaka. Następnie uczniowie wrócili do szkoły, aby obejrzeć przygotowane specjalnie dla nich pożegnanie. Program artystyczny dla starszych kolegów przygotowali uczniowie klasy III Technikum pod opieką wychowawcy Pani Beaty Skóry. Podczas akademii absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. W pierwszej kolejności odebrali je uczniowie wyróżnieni w nauce. Najwyższą średnią uzyskała Magdalena Sikoń.
Średnią powyżej 4,0 uzyskali:
Joanna Augustyńska
Przemysław Czosnyka
Edyta Patulska
Piotr Kieć
Patrycja Kupisz
Joanna Kusior
Arkadiusz Tomaszek
Po wręczeniu świadectw, nadszedł czas na pożegnanie. Absolwenci, chcąc podziękować za trud włożony w ich edukację, wręczyli kwiaty wszystkim zebranym nauczycielom.
Życzymy maturzystom dalszych sukcesów!!!
Monika Lucarz dnia 15 maj 2017 21:40 · Drukuj
Uwaga! Nowy plan lekcji od 9 maja 2017r.


Plan lekcji - pobierz
Monika Lucarz dnia 08 maj 2017 14:19 · Drukuj
 
Strona 3 z 66 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Projekty realizowane w ZSP w Radłowie

 
Gimnazjalisto !
Oferta edukacyjna na rok 2017/2018
Regulamin rekrutacji na rok 2017/2018
Aktualności
Erasmus+
Plan lekcji 2017/18
Harmonogram 2017/2018
Matura 2018
„A to Polska właśnie”
Wymiana Polsko-Niemiecka
Projekty
Wykaz podręczników 2017/2018
Facebook
Zegar
Adres Szkoły
ZSP im. T. Kościuszki
w Radłowie
ul. Biskupska 2A

tel./fax 14 6782024
tel. 14 6782068


e-mail: zspradlow@op.pl
Ankieta
Działania,w jakich wyróżnia się ZSP w środowisku lokalnym:

zawody sportowe

imprezy kulturalne

uroczystości patriotyczne

akcje charytatywne

działania promujące zdrowie

okolicznościowe kiermasze


Wykonał : Kamil Kotasiński

6,687,123 Unikalnych wizyt