Menu Główne
Strona Główna
Dyrekcja
Nauczyciele
Samorząd uczniowski
Dokumenty Szkoły
Godziny pracy
Archiwum
Ciekawostki
Historia szkoły
Patron szkoły
O Radłowie
Galeria
Filmy
Wirtualna wycieczka po szkole
Koła zainteresowań
Informatyczne
Matematyczne
Patriotyczne
Caritas
Z. d/s promocji zdrowia
Losowa fotografia
Kalendarz
Październik 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Licznik
Wakacje za

Cytat
"Dajcie mi punkt oparcia, a porusze Ziemie" - ARCHIMEDES
Program stypendialny
Najnowsze Newsy
Matura 2019 [Dodane przez Monika Lucarz | 06 maj 2019 17:01] | ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS MATURALNYCH [Dodane przez Monika Lucarz | 06 maj 2019 16:56] | „Polska na szóstkę, czyli cudze chwalicie, swego nie znacie” – spotkanie z Leszkiem Szczasnym. [Dodane przez Monika Lucarz | 06 maj 2019 16:50] | Paszporty Paragwaju [Dodane przez Monika Lucarz | 06 maj 2019 16:49] | Zebranie z rodzicami [Dodane przez Monika Lucarz | 26 marzec 2019 10:55] | Uczniowie ZSP w Radłowie finalistami gry „Tropem Niezłomnych Radłowian”. [Dodane przez Monika Lucarz | 07 marzec 2019 20:45] | 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych [Dodane przez Monika Lucarz | 07 marzec 2019 20:42] | Sukces naszych recytatorek [Dodane przez Monika Lucarz | 07 marzec 2019 20:38] | Imieniny gastronomii [Dodane przez Monika Lucarz | 03 marzec 2019 20:59] | Spotkanie z podróżnikiem: „Islandia – kraj ognia, wody i lodu” [Dodane przez Monika Lucarz | 03 marzec 2019 20:57] |
 
Promocja zdrowia
Nowa strona 1
 • Promocja zdrowia w naszej szkole to edukacja prozdrowotna obejmująca profilaktyczne programy edukacyjne, pogadanki, projekcje filmów, analizę broszurek i ulotek, wystawy plakatów, prezentacje multimedialne i gazetki ścienne. W ramach realizowanego programu „Narkotyki. Nie, dziękuję” przygotowano między innymi gazetkę ścienną.

    

 

 •  We wrześniu i październiku włączyliśmy się kolejny raz do akcji charytatywnej „Pomóż i Ty” odbywającej się we współpracy z Fundacją na rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych. Rozprowadzone przez nas cegiełki przyczyniają się do zakupu protez potrzebującym dzieciom i młodzieży, wspieranym przez Fundację. A i uczniowie mogą na tym skorzystać, gdyż rozprowadzane cegiełki to wygodne „ściągi” do wielu przedmiotów.

    

 

 • W tym roku szkolnym w październiku uczniowie klas maturalnych wzięli udział w programie „Stres pod kontrolą”, którego realizacja ułatwia organizację przygotowań bezpośrednio przed egzaminami, pozwala poznać objawy stresu i techniki ułatwiające opanowania go.

 

 • Grypa, angina, katar i inne choroby wirusowe były tematem gazetki dla uczniów prezentowanej w listopadzie. Później przygotowano gazetkę dotyczącą profilaktyki nowotworowej, objawów choroby i sposobów jej leczenia. Teraz prezentowane są podstawowe informacje o sepsie. Takie gazetki redagują uczennice z klasy pierwszej LO, które realizują program rozszerzonej biologii.

 

 • Już po raz 7 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kampanii charytatywnej „Dajmy Dzieciom Nadzieję” organizowanej przez Stowarzyszenie Sursum Corda, odbywającej się dwukrotnie w każdym roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Dzięki zebranym kwotom pieniędzy Stowarzyszenie organizuje pomoc chorym dzieciom i młodzieży, umożliwia wakacyjny wypoczynek dzieciom z rodzin niezamożnych i szkolenie wolontariuszy.

 

 

 • Do całej społeczności szkolnej skierowany jest ogólnopolski program „Mam haka na raka”, który w naszej szkole realizowany jest od początku, tj. od 2007 roku. W tej edycji przygotowaliśmy prezentację multimedialną dla młodzieży, profilaktyczną gazetkę ścienną, broszurki i ulotki. Dodatkowo w tym roku uczniowie i nauczyciele mieli możliwość zapoznania się z materiałami przygotowanymi w ramach akcji „Europejski kodeks walki z rakiem”. Jest to kolejny krok w przeciwdziałaniu tej tak groźnej chorobie, który podejmujemy corocznie.

 

 •  14 lutego odbyła się po raz kolejny w naszej szkole akcja honorowego krwiodawstwa poprzedzona spotkaniem z przedstawicielami PCK.

 

 •  5 marca odbył się szkolny etap III Międzypowiatowego Konkursu Chemicznego „Chemia z nami i wokół nas”, w którym zmagało się czterech uczniów. Niestety nie udało im się powtórzyć zeszłorocznego sukcesu koleżanki Anety (III miejsce w konkursie) i nikt z uczestników nie zakwalifikował się do etapu powiatowego. Może za rok będzie lepiej…

    

 

 •  POLA NADZIEI W dniu 3.04.2011 r młodzież naszej szkoły kwestowała na terenie miasta Radlowa zbierając do puszek pieniądze na potrzeby Tarnowskiego Hospicjum Domowego im. Bł. F. Ozanama. Taką akcję przeprowadzaliśmy już po raz trzeci i zawsze mogliśmy liczyć na ofiarność życzliwych ludzi. Na zdjęciach datek wrzuca nasz Pan Dyrektor, Ksiądz Proboszcz i wielu innych Radłowian. Do kwestowania na rzecz Hospicjum włączyli się licznie uczniowie liceum i technikum a także ministranci, koledzy syna organizatorki akcji – Teresy Podrazy.

 

 

 

 

 •  DZIEŃ ZIEMI W dniu 28. kwietnia obchodzony był w naszej szkole „Dzień Ziemi” przygotowany i prowadzony przez grupę nauczycieli pod kierownictwem biologa i chemika – p. Teresy Podrazy. Obchody Dnia Ziemi są coroczną imprezą ekologiczną w ZSP odbywającą się w kwietniu, ale tym razem połączono je z promocją szkoły w środowisku lokalnym i zaproszono do współudziału uczniów klas trzecich wszystkich okolicznych gimnazjów.
  Pierwszym punktem programu obchodów „Dnia Ziemi” był konkurs „Żyj zdrowo i ekologicznie”, w którym uczestniczyło 18 uczniów z naszego liceum – z kl. I i II LO oraz z klas trzecich Gimnazjum w Radłowie i Miechowicach Wielkich. Etap pisemny stanowił testu wyboru – 45 pytań z dziedziny ekologii i ochrony zdrowia. W skład jury konkursu weszły panie: M. Zwierzyńska, G. Dulian i C. Kostrzewa, reprezentujące uczniów rywalizujących szkół. Do etapu ustnego zakwalifikowało się 6 osób: Klaudia Dzięcioł i Agnieszka Sobota z Gimnazjum w Miechowicach Wielkich, Ewelina Pochroń, Patrycja Sekulska i Paweł Nowak z Gimnazjum w Radłowie oraz ratujący honor naszej szkoły Szymon Pitaś z kl. II LO. W części ustnej odbywającej się na auli szkolnej uczniowie odpowiadali na wybrane przez siebie 3 pytania poparte schematem, wykresem lub mapką, prezentowane na ekranie rzutnika. Najlepsi okazali się: Patrycja Sekulska i Szymon Pitaś – ex aequo I miejsce – ogromne gratulacje Szymonie – uratowałeś honor naszej szkoły! Tym bardziej, że treści ekologiczne zaczęliście „przerabiać” obecnie, a to co było w gimnazjum już wam z głowy „wywietrzało”. Na II miejscu uplasowała się Ewelina Pochroń, która była najlepsza w części pisemnej konkursu. III lokatę uzyskały Klaudia Dzięcioł i Agnieszka Sobota, a IV miejsce zdobył Paweł Nowak. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki książkowe, a najlepsza szóstka – ciekawe słowniki, encyklopedie biologiczne i chemiczno – matematyczne, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Wyróżniono również panią Grażynę Dulian (Gimnazjum w Radłowie) i panią Agnieszkę Para (Gimnazjum w Miechowicach Wielkich) za przygotowanie uczniów do konkursu. Nagrody wręczał, obecny na obchodach, pan Burmistrz miasta Radłowa – Zbigniew Mączka, pan Dyrektor Józef Trytek i organizator – pani Teresa Podraza.
  O godz. 11.30 na auli zgromadzili się uczniowie naszej szkoły oraz gimnazjaliści z klas III nie tylko z Radłowa i Miechowic Wielkich, ale także z Zabawy, Przybysławic, Woli Radłowskiej, aby obejrzeć program artystyczny – bajkę ekologiczną pt. „Kopciuszek”, w wykonaniu uczniów klas I i II LO i I technikum. Kopciuszek i ojciec reprezentowali ludzi świadomych ekologicznie i żyjących w zgodzie z naturą, podczas, gdy macocha i jej córki, to typowe zwolenniczki „skóry”. Wspaniale bawiliśmy się oglądając ekologiczny konflikt między macochą i jej córkami a Kopciuszkiem, podziwiając „ekologiczną karetę” Kopciuszka i jej naprawdę piękną balową suknię, wykonaną z worka na śmieci i resztek opakowań, czy też słuchając ekologicznego wyznania miłości składanego przez Pawła, klęczącego przed Magdą – Kopciuszkiem.
  Po bajce odbył się finał konkursu ekologicznego oraz wręczenie nagród i upominków. W szkole w tym dniu odbywał się również międzyszkolny konkurs „Duety matematyczne” i na auli wręczono także dyplomy i upominki jego uczestnikom.
  Kolejnym punktem programu obchodów „Dnia Ziemi” był pokaz doświadczeń chemicznych w wykonaniu ucznia kl. I TH – Mateusza Cichego. W czasie pokazu zmieniały się kolory, dymiło, skwierczało, grzmiało, trzaskało, płonęło, ale się nie spalało, słowem – dużo różnych barw i niekoniecznie przyjemnych zapachów, dużo ognia i huku, aż jedna parowniczka pękła. Niektórzy podskakiwali ze strachu czy zdumienia (nawet pan Dyrektor, który z przerażeniem patrzył na to, co dzieje się we świeżo odnowionej auli), a wszystkim się bardzo podobało. Nad bezpiecznym przebiegiem pokazu czuwała T. Podraza, wychowawczyni Mateusza.
  Na zakończenie obchodów „Dnia Ziemi” przedstawiono prezentację na temat „Organizmy GMO – szansa czy zagrożenie”, przygotowaną przez p. Monikę Foltak, a prezentowaną przez p. Teresę Podrazę. W prezentacji znalazły się argumenty przybliżające mechanizm przeprowadzania modyfikacji genetycznych, założenia i cele procesu, oraz argumenty „za” i „przeciw” organizmom transgenicznych. W prezentacji nie zabrakło również podstaw prawnych dotyczących GMO obowiązujących w UE i w Polsce oraz informacji o występujących na rynku produktach żywnościowych zmodyfikowanych genetycznie i sposobie ich oznakowania.
  Zgodnie z planem, czyli około 13.30 zakończono obchody „Dnia Ziemi” w szkole i młodzież udała się do domów. Taki dzień na pewno długo pozostanie w pamięci nie tylko naszych uczniów, ale i uczestniczących gości z gimnazjów i będzie dobrą wizytówką naszej szkoły.

 
Projekty realizowane w ZSP w Radłowie

 
Gimnazjalisto !
Oferta edukacyjna na rok 2018/2019
Regulamin rekrutacji na rok 2018/2019
Aktualności
Harmonogram 2018/2019
Matura 2018
„A to Polska właśnie”
Wydarzenia kulturalne
Wymiana Polsko-Niemiecka
Projekty
Wykaz podręczników 2018/2019
Erasmus+
Facebook
Zegar
Adres Szkoły
ZSP im. T. Kościuszki
w Radłowie
ul. Biskupska 2A

tel./fax 14 6782024
tel. 14 6782068


e-mail: zspradlow@op.pl
Ankieta
Działania,w jakich wyróżnia się ZSP w środowisku lokalnym:

zawody sportowe

imprezy kulturalne

uroczystości patriotyczne

akcje charytatywne

działania promujące zdrowie

okolicznościowe kiermasze


Wykonał : Kamil Kotasiński

9,760,309 Unikalnych wizyt